logo

O wodzie

Jak powszechnie wiadomo woda z wodociągu czy z własnego ujęcia zawiera chlor i jest twarda, a także zawiera wiele innych substancji szkodliwych dla zdrowia? pestycydy, herbicydy, chloroform, metale ciężkie, fenole i inne zanieczyszczenia pochodzące ze ścieków przemysłowych i nawozów sztucznych. Substancje te nie tylko powodują nieprzyjemny posmak przygotowywanej z niej herbaty czy kawy oraz psują smak przygotowywanych potraw ale także zanieczyszczają trwale nasz organizm nieczęsto wywołując choroby cywilizacyjne: rak, marskość wątroby, miażdżyca, alzheimer i inne.

Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia na wszystkich elementach grzejnych urządzeń AGD: czajnikach, pralkach, zmywarkach, termach itp. Twarda woda powoduje także powstawanie brzydkich plam na armaturze. Jest też odpowiedzialna za słabe pienienie się środków piorących i myjących, a przez to nawet czterokrotnie większe ich zużycie. Twarda woda sprawia także, że twoja skóra po kąpieli jest wysuszona, a włosy są suche i źle się układają. Twarda woda niszczy też tkaniny powodując powstawanie plam na twoich ulubionych ubraniach.

Okazuje się, że są urządzenia, które usuwają z wody te wszystkie zanieczyszczenia. Są to centralne stacje uzdatniania wody? zmiękczacze (odkamieniacze), odżelaziacze, odmanganiacze, kolumny węglowe oraz systemy odwróconej osmozy, które oferuje nasza firma.